Aktuality

Dopravní podnik finalistou ankety Firma roku Krajské hospodářské komory a nejlepším v okrese Hradec Králové

Dopravní podnik finalistou ankety Firma roku Krajské hospodářské komory a nejlepším v okrese Hradec Králové

26.6.2024

Ocenění Firma roku Královéhradeckého kraje uděluje Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje od roku 2015 v šesti kategoriích, které nejčastěji definuje počet zaměstnanců. Do letošního ročníku ankety bylo nominováno 137 subjektů. Dopravní podnik města Hradce Králové nejprve zvítězil v okresním kole a stal se tak nejlepší firmou v kategorii nad 250 zaměstnanců ve svém regionu. V rámci krajského finále uspěla v této kategorii společnost BEDNAR FMT s.r.o. Na slavnostním předávání cen 20. června 2024 v Novém zámku v Kostelci nad Orlicí převzal ředitel Dopravního podniku města Hradce Králové Zdeněk Abraham titul finalista krajského kola.
 
V kategorii OSVČ získala cenu Iva Majdanová. V kategorii FIRMA DO 50 ZAMĚSTNANCŮ společnost PPS advokáti. V kategorii FIRMA DO 250 ZAMĚSTNANCŮ společnost PETROF Pianos. V kategorii INOVATIVNÍ FIRMA ROKU společnost Argotech – Semiconductor photonics. PODNIKATELKOU ROKU 2023 se stala Renata Červenák Nývltová.
 
Mezi významnými hosty slavnostního předávání cen nechyběl ani hrabě František Kinský, majitel zámku. Společně s ním přivítali přítomné hosty také poslanec Pavel Staněk, náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová, předseda představenstva KHK KHK Radek Zadrobílek a senátor Jan Holasek. Partnerem této akce byla Generali Česká pojišťovna.
 
„V našem kraji máme tolik talentovaných podnikatelů a úspěšných firem. Těmito oceněními jim chceme poděkovat za jejich vytrvalost, úsilí a za jejich dlouhodobou, poctivou práci. Podnikání je často plné výzev, a proto je důležité uznat a ocenit ty, kteří se nebojí jít svou cestou a přispívají k růstu a prosperitě naší společnosti,“ řekl v úvodu Radek Zadrobílek, předseda představenstva KHK KHK.
 
Nominace firem nejčastěji zasílají majitelé firem, manažeři, obchodní partneři, zaměstnanci, zákazníci a podobně. Při nominaci se rozlišují kategorie a okresy. Po ukončení nominace rady oblastí Krajské hospodářské komory určí vítěze každé ze šesti kategorií za každý okres. V každé kategorii je 5 okresních vítězů – za okresy Hradec Králové, Trutnov, Jičín, Náchod a Rychnov nad Kněžnou. Do krajského kola tedy postupuje 30 firem. Celkové vítěze v každé kategorii určuje porota složená z členů představenstva Krajské hospodářské komory na základě popisů od nominujících i veřejně dostupných informací.