Aktuality

MDŽ a hradecký dopravní podnik

9.3.2020 | Dopravní podnik města Hradce Králové se rozhodl netradičním způsobem oslavit Mezinárodní den žen. Po ulicích města začal minulý týden jezdit trolejbus č. 38 se speciálním polepem Městská Doprava Ženám – ještě dnes jste jej mohli například potkat na lince číslo 7.

Vedle této novinky - polepu vozu MHD - se symbolické blahopřání našim cestujícím - ženám (ženy podle posledního Průzkumů spokojenosti se službami MHD v Hradci Králové tvoří 65% cestujících v MHD) k jejich svátku objevilo formou A4 plakátu za čelním sklem či na letácích uvnitř všech provozních vozů MHD, ve shodných prostorech pak zaznělo hlasovou formou v podobě „Vážené dámy. Dopravní podnik vám přeje krásný svátek MDŽ.“ nebo jste jej mohli zaregistrovat na CLV panelech na THD.

Je to způsob, v novodobých podmínkách hradecké MHD už téměř tradiční (již třetím rokem), jak našim ženám v Hradci Králové připomenout tento krásný svátek. V pondělí dopoledne se pak uskutečnilo i setkání našich zaměstnankyň“ uvedl předseda představenstva DPmHK Zdeněk Abraham.

Královéhradecký dopravní podnik se snaží dlouhodobě navyšovat počet žen ve svých řadách a to především pak za čelním sklem autobusů a trolejbusů. Z 370 zaměstnanců je žen aktuálně 60 (16%), z toho právě 31 za volantem našich vozů MHD (15 řídí autobusy a 16 trolejbusy).