Aktuality

Autobusy MHD pojedou od 24. září až do areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové

18.9.2012

Autobusy MHD pojedou od 24. září až do areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové

Autobusy MHD pojedou od 24. září až do areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové

 

Nová autobusová linka městské hromadné dopravy bude od pondělí 24. září zajíždět až do areálu fakultní nemocnice. Ve zkušebním provozu bude linka s číslem 19 provozovaná královéhradeckým dopravním podnikem jednou za hodinu spojovat areál nemocnice s přestupními dopravními uzly v centu města.

 

„Propojení fakultní nemocnice se středem města bylo vybráno záměrně, protože tak linka projíždí důležité přestupní zastávky – Magistrát města a Adalbertinum, kde se na ni mohou napojit cestující z ostatních částí města,“ vysvětluje výběr trasy dopravně-technický náměstek ředitele dopravního podniku Vladimír Pejřil.

 

„Nová linka č. 19 začne prvním spojem ráno v 6.40 hodin ze zastávky Magistrát města směr Adalbertinum a dále přes zastávku Zimní stadion a Fakultní nemocnice B pokračuje zadním nákladovým vjezdem do areálu fakultní nemocnice na zastávku FN Pohotovost – Emergency, dále na zastávku FN Neurologická klinika a spoj končí na zastávce FN Pavilon profesora Bašteckého. Linka směrem zpět z nemocnice začíná na zastávce FN Pohotovost Emergency a přes zastávky Neurologická klinika a FN Pavilon profesora Bašteckého jede směrem do centra města. Spoje z nemocnice vyjíždějí v 7.28 hodin v hodinovém intervalu, poslední jede ve 14.45 hodin , resp. v 15.15 hod, kdy tento končí na zastávce Magistrát města. Přesné informace cestující najdou na zastávkách a na internetových stránkách www.dpmhk.cz,“ přibližuje do detailů trasu Vladimír Pejřil.

 

„Budeme velmi rádi, pokud tato nová linka najde své zákazníky“, říká ředitel dopravního podniku Miloslav Kulich. „Záměr autobusového propojení areálu nemocnice není nový, již v minulosti se o něm diskutovalo a nyní přicházíme s konkrétním návrhem. Pro zprovoznění linky byla nutná spousta legislativních kroků. Od vydání licence přes souhlas majitelů všech komunikací, po kterých linka pojede, až po dohodu s Policií ČR, za spoluúčasti zástupců fakultní nemocnice při hledání optimální trasy této nové linky,“ upřesňuje ředitel.

Zkušební režim by měl trvat zhruba do prosince.

 

Dopravní podnik očekává, že na základě ohlasů na testovací provoz se může ještě změnit časové rozložení jízd a úpravy může doznat i trasa nové linky.