Aktuality

Turistický hradecký silniční vláček zahajuje 14. dubna svoji třetí sezonu

11.4.2012

Turistický hradecký silniční vláček zahajuje 14. dubna svoji třetí sezonu

Turistický hradecký silniční kolový vláček zahajuje 14. dubna svoji třetí sezonu

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. připravil opět i v letošním roce pro hradecké občany a všechny návštěvníky města projížďku netradičním dopravním prostředkem - turistickým hradeckým silničním vláčkem.

Tři zhruba 30 minutové vyhlídkové trasy -  které účastníkům jízdy ukazují významná místa či stavby našeho krajského města a přibližují jejich historii - zůstaly pro tento rok zachovány v původní podobě – novinkou je sjednocení jízdních řádů pro pracovní a víkendové dny, jak po stránce využití jednotlivých tras, tak po stránce časů odjezdů. Provoz bude tedy realizován 8 x denně s odjezdy od 13 do 18 hodin.

Vlastní letošní provoz bude zahájen od 14. dubna a bude trvat minimálně až do 30. září a bude denní mimo pondělí, pokud na tento den nepřipadá státní svátek.  Tradičním odjezdovým prostorem je parkoviště u Muzea východních Čech na Eliščině nábřeží, kde i vláček svoje trasy končí a je zde cílová zastávka.

Výletní vláček je významnou aktivitou pro propagaci DP, podporu cestovního ruchu města Hradce Králové a přispívá tak k jeho turistické image.  S propagačními materiály se setkali i návštěvníci lednového Mezinárodního veletrhu turistických možností v regionech Regiontour Brno, únorového pražského veletrhu cestovního ruchu Holiday World a březnového hradeckého veletrhu cestovního ruchu Infotour, kde se návštěvníci měli možnost i vláčkem svézt.

Nemůžeme zapomenout i na skutečnost, že vláček neslouží jen pro jízdy dětí s rodiči jako zpestření jejich rodinných výletů, ale i pro mateřské a základní školy, školní výlety či akce pro naše starší obyvatele, ale zájemce si může dohodnout i předem mimořádnou smluvní jízdu a pronajatý vyhlídkový vláček tak může vyrazit se svým řidičem i na samostatnou trasu a zajistit přepravu v rámci území města a dopravně přilehlých obcí na individuální akci – pro soukromé, firemní či slavnostní účely  - třeba na svatby či jiné oslavy (samozřejmě v souladu s jeho dopravními a kapacitními možnostmi a bezpečností silničního provozu) nebo atrakci na dětské dny.

Vláček, smí přepravovat 12 sedících osob v každém ze tří ozvučených vagonků (je možnost jejich bočního zakrytí při zhoršeném počasí), všechny vagonky mají řízené nápravy a kopírují tedy lokomotivu, která má poháněné obě nápravy. Nejvyšší povolená rychlost je 25 kilometrů v hodině.

 

Ceník jízdného:

Zlevněné jízdné pro děti od 3 do 12 let: 30,- Kč

Plné jízdné nad 12 let: 60,- Kč

Rodinné jízdné (2 dospělí a max. 3 děti do 12 let): 120,- Kč

Ceny jsou včetně DPH

Jízda se uskuteční od minimální celkové úhrady 120,- Kč.

Jízdné je možné opět hradit z městské karty, na linkách neplatí časové jízdenky na MHD a jiné slevy.

 

V případě zrušení jízd pro nepříznivé počasí a z technických důvodů bude do 10 hodin toto oznámeno na označníku v odjezdovém prostoru u Muzea východních Čech.

 

Všem účastníkům přejeme na trasách plno krásných nezapomenutelných zážitků při poznávání historických míst města Hradec Králové.

Jízdní řád a mapky naleznete na http://www.dpmhk.cz/cs/mhd-hradec-kralove/turisticky-hradecky-vlacek