Aktuality

Den otevřených dveří DP již tuto sobotu 5. října 2013 - srdečně Vás zveme

7.10.2013

Den otevřených dveří DP již tuto sobotu 5. října 2013 - srdečně Vás zveme

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. pořádá u příležitosti 85. výročí založení městské hromadné dopravy

„DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ“

Akce se uskuteční v sobotu 5. října 2013 od 9:00 do 14:00 hodin v prostorách areálu

v Pouchovské ulici 153 a Terminálu hromadné dopravy u Hlavního nádraží Českých drah.

Obě místa propojí mimořádná linka, na které pojedou historická vozidla (odjezd z THD: nástupiště D1).

Vstup na akci je zdarma – bezplatně se svezete i na mimořádné lince.

Obě tato místa budou propojena mimořádnou linkou (její JŘ bude uveřejněn i na našich stránkách), na které pojedou historická vozidla (označená 85 – Den otevřených dveří). Dopravu zajistí autobusová legenda autokar ŠKODA 706 RTO LUX (majitel ANVI TRADE s.r.o., Praha) nebo autobus ŠKODA 706 RTO MTZ a trolejbus Škoda 9 Tr HT28 (obě vozidla z Dopravního podniku města Pardubic a.s.) či vlastní KAROSA B 732.1654.  Doprava na této mimořádné lince je jako tradičně bezplatná, stejně tak jako samotný vstup na akci.

V Pouchovské ulici 153 čeká nejen fandy veřejné dopravy prohlídka celého areálu včetně nového centrálního dispečinku, zázemí řidičů a učeben autoškoly.

Představeny budou formou statické ukázky všechny typy v současnosti provozovaných vozidel MHD včetně úplné novinky - elektrobusu SOR EBN 9.5 a vozidla dílenská.

Samozřejmostí bude oblíbený průjezd autobusů MHD s návštěvníky myčkou a prohlídka dílen a dalších prostor rozsáhlého servisního a technického zázemí společnosti.

V rámci doprovodného programu se v 11 hodin uskuteční i slavnostní křest a autogramiáda ojedinělé reprezentační publikace nazvané „Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928 – 2013“. Autorka Helena Rezková se spoluautory poprvé uceleně a s novým pohledem zmapovala pozoruhodnou historii a současnost MHD v Hradci Králové. Kniha byla vydána v nákladu 1 500 ks s rozsahem 272 stran (z toho 72 barevných) formátu A4 a obsahuje 890 fotografií (z toho 355 v barvě).  Zájemci si budou moci knihu přímo na místě i zakoupit za zvýhodněnou cenu a od 8. října pak bude publikace k dispozici v síti královéhradeckých knihkupectví.

Novinkou bude i moderovaná účast BESIP teamu Ministerstva dopravy ČR – nevšední prezentace problematiky bezpečnosti silničního provozu (po celou dobu akce), autogramiády fotbalistů FC Hradec Králové – od 9.30 hod do 10.30 hod a hokejistů Mountfield HK – účastníka Tipsport extraligy (den před jejich utkáním s týmem PSG Zlín) od 12.30 hod do 13.30 hod – hráči se podepíší na připravené kartičky či plakáty, dresy příznivců nebo jiné předměty. Dále připravena výstava elektrokol a elektroskútrů předního světového výrobce firmy Guewer.

Akce se s nabídkou prodeje časopisů, knih a modelů s tématikou městské hromadné dopravy účastní Vydavatelství WOLF - časopis Městská doprava.

Vydavatelství Jaroslav Hrůza Hradec Královév rámci akce nabídne nástěnný kalendář na rok 2014 věnovaný 65 letům trolejbusové dopravy v Hradci Králové a pohlednice s tématem hradecké dopravy.

Pro příznivce motosportu se akce prezentačně účastní se svým mladým a talentovaným jezdcem Davidem Látrem - mistr ČR z roku 2012, technikou a doprovodným vozidlem závodní motocyklový tým MOTORPOWER 81, který se v letošním roce účastní MEZ MČR a Mistrovství Alpe Adria ve třídách Superstock 600 a Supersport 600.

Zájemci se mohou po dobu celé akce setkat s autorkou knížek o tvoření s dětmi (Tvoříme s dětmi originální dárky a Výtvarné hrátky z pohádky do pohádky) a pohádkových příběhů O velrybě ze Sedlčan, Markétou Vítkovou. Její nejnovější knížka, určená pro nejmenší a začínající čtenáře, Překvapení skřítka Modrovouska a jiné pohádky z Hradce Králové skrývá 14 pohádek, jejichž děj se odehrává v Hradci Králové a jedna z nich je přímo vázána na DP.

Děti se také mohou zdarma svézt (bez JŘ) po menší okružní trase v prostorách areálu společnosti turistickým hradeckým silničním vláčkem, který jinak již čtvrtou sezonu představuje netradičním způsobem návštěvníkům města všech věkových kategorií významná místa či stavby krajského města.

V rámci dne proběhnou i promoakce deníku DNES a Východočeské televize V1, která je televizí zaměřenou na regionální zpravodajství, publicistiku a zábavné programy určené pro diváky v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

Akční cena Městské karty pro nové zákazníky: po celou dobu konání akce je možné získat v Zákaznickém centru v Pouchovské ulici městskou a volnou kartu za zvýhodněnou cenu 50,- Kč.

Chybět nebude ani možnost občerstvení, kdy mimo jiné můžete ochutnat točenou Českou zmrzlinu z Opočna od mlékárny BOHEMILK, a. s., která byla v samém srdci východních Čech postavena v roce 1936. Zpracovává nejkvalitnější mléko z podhůří Orlických hor, jedné z nejméně ekologicky znečištěných oblastí.

Na Terminálu hromadné dopravy si bude možné prohlédnout jeho zázemí, tzn. i originální dispečerské pracoviště „koule“.

Akce se koná za každého počasí.

Srdečně zveme - na setkání se těší Váš Dopravní podnik města Hradce Králové.

Jízdní řád zvláštní linky u příležitosti DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v sobotu 5.října 2013

Organizace akce:

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. Pouchovská 153, 500 03 Hradec Králové 3

Kontakt:

František Meduna, vedoucí marketingu,  

tel.: 495 089 203, e-mail: meduna@dpmhk.cz