Aktuality

Cestování v hradecké MHD = jízda v rukou profesionálů

2.4.2014

Cestování v hradecké MHD = jízda v rukou profesionálů

Celkem patnáct řidičů (dvě ženy a třináct mužů) Dopravního podniku města Hradce Králové převzalo 26. března v zasedací místnosti ocenění v naší tradiční soutěži Jízda bez nehod.

Pětice řidičů si připsala ke konci loňského roku rovný půlmilon kilometrů bez nehody. Tato cifra symbolizuje celkem deset let v obtížném městském provozu, kdy bez zaváhání vozili své cestující řidiči Milan Eliáš, František Koutský, Michal Pazderka, Jan Kroupa a Oldřich Stránský. Dvě stě padesát tisíc bezpečných kilometrů mají najeto řidiči Jiří Mondek, Vladimír Svoboda, Aleš Vávra, Martin Volf, Petr Jilem, Martin Lášek, Martin Píša a Otakar Procházka.

Náročný městský provoz nezaskočí ani ženy, a tak čtvrt milionu kilometrů bez nehody oslavily i řidičky Hana Richterová a Květoslava Pajtnerová.

Všem oceněným patří naše velké uznání a poděkování za dlouhodobě zodpovědný a spolehlivý výkon své profese, kterou vykonávají s dovedností a profesionalitou v náročných podmínkách současného stále rušnějšího městského provozu, kde navíc roste agresivita a bezohlednost jeho účastníků.

S řidiči se budete mít možnost i nadále setkávat v našich vozech a i my jsme rádi, že se naši cestující mohou spolehnout na kvalitní řidiče a pevně doufáme, že získaná ocenění budou motivovat k bezpečné a spolehlivé jízdě i další řidiče naší společnosti.

Všem přejeme také mnoho zdaru do dalších let a kilometrů.

Do soutěže je ve společnosti zapojeno přes 60% našich řidičů – jde však jen o řidiče v hlavním pracovním poměru, kteří nemají žádnou dopravní nehodu z vlastní viny. Navíc musí splnit ještě další podmínky (např. absolvovat v řádném termínu povinné školení a pravidelnou lékařskou prohlídku). 

Od roku 1993 do konce roku 2013 jsme celkem vyhodnotili 48 řidičů obou provozoven (tzn. jak autobusů, tak trolejbusů), kteří ujeli více jak jeden milion kilometrů. Dva miliony kilometrů ujeli dva řidiči a to Václav Špina a František Židuljak (v současné době jsou již oba v důchodu).

Foto Pavlína POSPÍŠILOVÁ