Aktuality

Máte doma zajímavé materiály, předměty či fotografie, které by mohly přispět k dalšímu zmapování historie trolejbusové dopravy v našem městě? Ozvěte se nám.

3.2.2014

Máte doma zajímavé materiály, předměty či fotografie, které by mohly přispět k dalšímu zmapování historie trolejbusové dopravy v našem městě? Ozvěte se nám.

Vážení pamětníci a příznivci hradecké městské dopravy, ale samozřejmě nejen Vy,

obracíme se na Vás opět s prosbou o spolupráci při mapování její historie.

V tomto roce uplyne 65 let od zahájení pravidelné trolejbusové dopravy v Hradci Králové, kdy 2. května 1949 byla uvedena do provozu linka Nádraží – Nový Hradec Králové.

K tomuto významnému výročí připravuje Dopravní podnik města Hradce Králové na sobotu 17. května od 9 do 13 hodiny v prostorách terminálu hromadné dopravy menší oslavu. S programem akce bude veřejnost postupně seznamována – již nyní však můžeme přislíbit oblíbené statické ukázky a jízdy historickými vozy.

Chtěli bychom poprosit o pomoc veřejnost, pokud máte doma nějaké zajímavé předměty, publikace, dobové propagační materiály a listiny či fotografie, které by mohly přispět k dalšímu zmapování historie trolejbusové dopravy v našem městě a které se neobjevily v naší publikaci Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928 – 2013 autorky Hleny Rezkové, rádi bychom je využili. Jak nyní, tak případně do aktualizace této knihy.

Samotná publikace, kterou jsme slavnostně pokřtili v rámci loňského Dne otevřených dveří je stále ještě, avšak v omezeném počtu výtisků, k zakoupení v našich informačních centrech a v síti královéhradeckých knihkupectví.

Tyto materiály bychom si zapůjčili, popř. s Vaším svolením zadokumentovali, případně i odkoupili a využijeme při svých aktivitách směřujících k hlubšímu seznámení s historií a současností hradecké MHD a následně i k její další popularizaci. V případě velmi zajímavých informací se s veřejností o ně podělíme již v průběhu roku – třeba i na našich www stránkách

Pro konzultaci, nabídku či předání možných materiálů prosím kontaktujte DPmHK, a.s. Františka Medunu – tel. 495 089 203, e-mail: meduna@dpmhk.cz  .

Těšíme se na spolupráci při objevování nových informací o historii trolejbusové dopravy v Hradci Králové.