Aktuality

Městská karta za akční cenu, v prodeji díky změně tarifu papírové jízdenky v hodnotě 18 korun a nově doplatkové papírové jízdenky

14.1.2014

Městská karta za akční cenu, v prodeji díky změně tarifu papírové jízdenky v hodnotě 18 korun a nově doplatkové papírové jízdenky

Nové typy papírových jízdenek pro MHD v hodnotě 18 korun, si budou moci cestující zakoupit v prodejní síti již od 20. ledna. Úprava tarifu, která začne v královéhradecké městské hromadné dopravě platit od 1. února se dotkne pouze ceny papírového jízdného. Cestování na městskou kartu nebo SMS jízdenku zůstává na své původní cenové výši. Dopravní podnik bude v období od 20. ledna do 28. února nabízet pořízení městské karty, na kterou lze cestovat výhodněji, za akční cenu 50 korun. Od 1. února bude v prodeji také nový knižní jízdní řád.

Změna jízdného v MHD se od února dotkne pouze cestujících na papírovou jízdenku, a to jak na zakoupenou ve vozidle u řidiče, tak i na tu pořízenou u smluvních prodejců, například v trafikách. Přehledný výběr základních tarifů jízdného je níže v tabulce, celkový přehled pak na Doprava - Jízdné.

Nové jízdenky v hodnotě 18 korun budou v prodeji od 20. ledna. Původní jízdenky v hodnotě 15 korun (pokud je mají cestující ještě v zásobě) je možné dále použít výjimečně do 31. března 2014 a to pouze se třemi doplatkovými jízdenkami v hodnotě jedné koruny. Doplatkové jízdenky cestující zakoupí v zákaznických centrech dopravního podniku: Gočárova třída 1225, terminál hromadné dopravy a Pouchovská 153 (sídlo DPmHK).

Základní jízdné:

Druh jízdného

Do 31. ledna 2014

Od 1. února 2014

Papírová jízdenka zakoupená mimo vozidlo - nepřestupní

15,-Kč

18,-Kč

Papírová jízdenka zakoupená u řidiče - přestupní, platná 45 minut, resp. 60 minut

18,- Kč

20,-Kč

SMS jízdenka – přestupní, platná 45 minut, resp. 60 minut

18,- Kč

18,- Kč

Elektronická jízdenka - městská karta - základní

12,- Kč

12,-Kč

Jednotlivého elektronického jízdného se zdražení tedy vůbec nedotkne, jízda placená městskou kartou stojí i nadále 12 korun, zlevněné jízdné na dvě zastávky šest korun a za zlevněné jízdné pro druhou jízdu zaplatí cestující tři koruny (jízdenka se používá při přestupu a je nutné přihlášení se ve druhém vozidle MHD v časovém intervalu určeném pro přestup se zvýhodněnou cenou).

Vzhledem k výhodnosti cestování na městskou kartu podpoří dopravní podnik její zakoupení pro nové cestující zvýhodněnou pořizovací cenou. Od 20. ledna do 28. února si ji zájemci mohou koupit zhruba o polovinu levněji, tedy za 50 korun. Mohou ji využít jako identifikační průkaz například i ve Studijní a vědecké knihovně či Knihovně města Hradec Králové nebo při vstupu na koupaliště Flošna.

Ceny se nemění ani u SMS jízdenky, na kterou za dva roky po jejím zavedení už cestovalo více než 230 tisíc pasažérů.

Od 1. února už bude v zákaznických centrech dopravního podniku v prodeji také nový knižní jízdní řád.

Pravidelné aktuální informace o připravovaných změnách v MHD lze získat bezplatně přihlášením se k odběru novinek – odkaz Přihlášení k odběru Newsletteru.