Aktuality

Internetové dobíjení městských karet běží v pohodě už více než měsíc

9.4.2015

Internetové dobíjení městských karet běží v pohodě už více než měsíc

Dobíjení městských karet je už více než měsíc možné bezhotovostně. Plnění přes internet je přes platební systém GoPay možné od 1. března jak u předplatných časových jízdenek, tak i u dobíjení elektronické peněženky. On-line platbu lze provést na stránkách dopravního podniku pomocí platební karty, prostřednictvím on-line internetového bankovnictví pomocí platebních tlačítek nebo klasickým platebním příkazem. Za dosavadní více než měsíční provoz využilo tuto službu přes 2 000 zákazníků a celkové tržby se ve čtvrtek 9.4. již přehouply přes hranici půl milionu korun. V průběhu týdne je nejčastěji využíváno této služby v pondělí a úterý a nejméně kupodivu v sobotu, kdy on-line dobíjí pouze kolem devíti procent zákazníků.

Nová služba se rozběhla bez obtíží a zákazníci si na ni rychle zvykají. Internetové dobíjení nejen zjednoduší nákup předplatných časových jízdenek a plnění elektronické peněženky MK, ale je možné si zde zjistit třeba jen aktuální informace o kartě - o její platnosti či výši finančního zůstatku na ní či si zde zvolit i nastavit upozornění na konec platnosti časové jízdenky. Internetové dobíjení tak poskytne větší pohodlí při využívání služeb MHD v Hradci Králové.

Upozorňujeme naše cestující pouze na potřebu zohlednit čas zaplacení objednávky při volbě začátku platnosti časové jízdenky.