Aktuality

MOŽNÉ OMEZENÍ BEZKONTAKTNÍCH PLATEB OD 14.9.2019

11.9.2019 |  

Od 14. září 2019 se v České republice uplatní nová pravidla pro ověřování karetních plateb stanovená evropským nařízením. Česká národní banka v této souvislosti upozorňuje, že při platbě fyzickou platební kartou v kamenných obchodech mohou v některých případech nastat určité komplikace,“ uvedla ČNB.

Zamítání bezkontaktních plateb bude v některých případech pravděpodobné i na terminálech využívaných k prodeji jízdného v prostředcích hromadné dopravy. Terminály ve vozech MHD nedisponují možností provést kontaktní platbu se zadáním PIN, v případě zamítnutí tak musí cestující využít jinou bezkontaktní platební kartu nebo si jízdenku zakoupit prostřednictvím SMS, mobilní aplikace Hopon či u řidiče v hotovosti.

Podle ředitele rozvoje produktů a inovací kartové asociace Mastercard pro Česko, Slovensko a Rakousko Luďka Slouky je to jen dočasné a očekává se, že se problémy budou týkat pouze malého počtu terminálů.

Žádáme proto cestující, aby strpěli případné komplikace při platbě bankovní kartou, jedná se o dočasnou situaci a není v silách dopravního podniku na ni efektivně reagovat a zavést protiopatření.