Aktuality

Informace o opatřeních v MHD k 16. březnu 2020

16.3.2020 |  

Informace o opatřeních v MHD k 16. březnu 2020

V souvislosti s nouzovým stavem, mimořádnými opatření vyhlášenými Vládou ČR a v rámci všech preventivních opatření k výskytu koronaviru v České republice je s okamžitou platností až do odvolání uzavřena hala dálkové dopravy Terminálu hromadné dopravy – samotné informace o dálkové a meziměstské autobusové dopravě můžete i nadále získat v sousední hale MHD, kde můžete v době pondělí až pátek od 06.30 do 18 hodin (bez přestávky)  - zavřeno v sobotu, v neděli a ve svátek - zjistit informace o MHD a zakoupit jízdenky a papírové jízdní řády na MHD.

Opakujeme, že od soboty 14. 3. 2020 je také dočasně zrušen nástup a výstup cestujících předními dveřmi po celý den (s výjimkou zrakově postižených občanů) a z důvodu zabránění kontaktu řidičů s penězi je dočasně zrušen doplňkový prodej jízdenek za hotové u řidiče, a také jsou přesunuty znehodnocovače jízdenek z místa u kabiny řidiče na místo dále od jeho kabiny - k prostředním dveřím a cestující tak nemohou vstupovat do těsné blízkosti řidiče MHD, kde tento prostor je od pasažérů oddělen bezpečnostní páskou

K nákupu jízdních dokladů můžete využít:

Jednotlivé papírové Jízdenky si prosím zakupujte v našem zákaznickém centru ul. Pouchovská 153 v době pondělí až pátek  7:00 - 16:30 hod. (bez přestávky) - zavřeno v sobotu, v neděli a ve svátek a v již vzpomínané hale MHD Terminálu hromadné dopravy, ul. Nádražní.

Dále je prodej zajištěn přes smluvní prodejce a jejich provozovny - novinové stánky a prodejny potravin.

Lagardere Travel Retail, a.s.

Terminál hromadné dopravy

IVAN DVOŘÁK-IBEX

Benešova tř.

LOPO S.R.O.

Adalbertinum, hotel Grand

GECO, A.S.

 

ASTUR & QANTO

hlavní nádraží ČD

KUBÍK A.S.

Hvězda, Slavia

TRAFFIC A.S.

 

HRUŠKA, SPOL. S. R. O.

 

JIP Východočeská, a.s.

 

GGT CZ, a.s.

 

SABI, s.r.o.

Průmyslová ul.

JANA ŠTĚPÁNKOVÁ

SEVERKA, Gagarinova ul.

Papírnictví - Kutálek

Náhon, Malšovice

PAVEL HOJDÍK

Poliklinika II, Slezské Př.

POTRAVINY U VEJVODŮ, s.r.o.

Svatováclavské nám, Nový HK

JANA JANDÍKOVÁ

Pod Strání, točna

VEGA, s.r.o. (dříve ASSO)

Mrštíkova, Malšovice

 

Doporučujeme využívání možnosti elektronického nákupu jízdenek formou Mobilní jízdenky – SMS (návod je uveden na označnících zastávek a to i ve výňatku z TARIFU MHD) a na https://www.dpmhk.cz/14/Mobilni_jizdenka_SMS/ či mobilní aplikace HopOn, kterou je možné si stáhnout zdarma na Google Play či App Store – více na https://www.dpmhk.cz/hopon/, popř. je možné si pořídit Městkou kartu, která může nosit informaci o zakoupené časové jízdence nebo plnit funkci elektronické peněženky ze které lze hradit jednotlivé jízdné při vstupu do vozidla. Funkce elektronické peněženky je nezávislá na časové jízdence. Městskou kartu si můžete nabít v některém z našich samoobslužných prodejních automatů či pomocí on-line internetového bankovnictví - eshopu, více na: https://www.dpmhk.cz/18/Dobijeni_karty/

V tomto mimořádném stavu je zbytečné, abychom se vzájemně vystavovali riziku přenosu virového onemocnění.

Připomínáme, že vzhledem k nařízení vlády ČR, které zakazuje osobní přítomnost žáků na základních, středních školách, odborných učilištích a univerzitách, je od 11. 3. 2020 do odvolání pozastaven provoz školních linek č. 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š, 25Š a výpomocných spojů.

Provoz ostatních linek MHD je i nadále v běžném režimu, spoje jezdí podle 1. sloupce v jízdním řádu "Pracovní den".

Děkujeme Vám za pochopení.

 

Ke stažení :

Informace o opatřeních v MHD k 16. březnu 2020