Aktuality

Akce Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové chce získat nové dárce krve pro FN HK

20.10.2021 |  

Tisková zpráva                                                                                                                             20. října 2021

Získání nových dárců krve pro Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové má za cíl akce Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové, a.s., která se uskuteční od 22. do 26. listopadu 2021. Kromě zaměstnanců podniku se k darování krve mohou zapojit i ostatní zájemci z řad veřejnosti.

„Mnoho z našich zaměstnanců jsou pravidelní dárci krve či plazmy na Transfuzním oddělení FN HK a věříme, že se najdou i další. Současně chceme na potřebu podpory dárcovství upozornit také hradeckou veřejnost,“ uvedl k akci předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s. Zdeněk Abraham. Hradecký dopravní podnik o akci informoval své zaměstnance, podpořil ji také plochami ve vozech MHD a na terminálu hromadné dopravy. Pro prvodárce, kteří v rámci akce přijdou darovat krev, budou připraveny drobné dárky.

Prvodárci mohou v týdnu 22. až 26 listopadu přicházet na Transfuzní oddělení FN HK bez objednání každý den od 8:00 do 11:00 hodin, ve středu také od 14:00 do 16:00 hodin. Před odběrem je čeká lékařské vyšetření zdravotního stavu. „Nové dárce krve nutně potřebujeme, protože část současných dárců končí kvůli vysokému věku či nevyhovujícímu zdravotnímu stavu a musíme je nahrazovat novými dárci. Veškeré informace k darování krve, podmínkám najdou zájemci na www.fnhk.cz//transf ,“ uvedl primář Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Vít Řeháček.

 

Kontakt pro média:

Bc. Jakub Sochor

specialista PR a marketingu FN HK

tel.: + 420 602 216 643

e-mail: jakub.sochor@fnhk.cz

 

Soubor ke stažení: