Aktuality

Červen bude nabitý událostmi, dopravní podniky lákají děti i dospělé fanoušky

1.6.2022

     TISKOVÁ ZPRÁVA SDP ČR

 

Červen bude nabitý událostmi, dopravní podniky lákají děti i dospělé fanoušky

Praha, 1. června 2022

Letošní jaro po dvouleté pauze opět nabízí hodně možností zábavy a zajímavých zážitků. Spoustu akcí připravily pro své příznivce i dopravní podniky, které veřejnosti otevřou brány svých vozoven nebo připraví zábavné odpoledne u příležitosti Mezinárodního dne dětí.

„Po covidové pauze, která hromadným akcím nepřála, jsme všichni rádi, že můžeme opět pro naše cestující a příznivce připravit nevšední zážitky jako je třeba prohlídka v zázemí vozovny, fotoakce nebo dokonce i koncert v depu. Je vidět, že i lidem tyto akce scházely, takže zájem je veliký. Například u nás v Pardubicích přišlo na Den otevřených dveří, který se konal 14. května, přes tři a půl tisíce lidí,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán, který je zároveň ředitelem Dopravního podniku města Pardubic.

Protože akcí pořádají dopravní podniky v letošním roce bohatě, vznikla na webu Sdružení dopravních podniků ČR rubrika Kalendář akcí pro veřejnost, kde si zájemci mohou události napříč republikou vyhledat. Rubriku najdou zde https://www.sdp-cr.cz/cz/kalendare/akce-pro-verejnost/.

Mezinárodní den dětí oslaví přesně 1. června Dopravní podnik Ostrava a Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP), Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou vypraví do provozu jako překvapení "Sladkou balonkovou tramvajovou soupravu“. V Karlových Varech sveze na Den dětí autovláček všechny děti zdarma. Městský dopravní podnik Opava se připojí v sobotu 4. června se svým Dnem dětí a v tento den připravil další velkou akci také DPP v depu Kačerov. O týden později, v sobotu 11. června, se uskuteční Dny otevřených dveří v Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a Dopravním podniku města Ústí nad Labem. Do svého zázemí pozvou fanoušky i dopravní podniky v Brně nebo v Ostravě.

S blahopřáním k svátku dětem vyrážel i slavnostně ozdobený trolejbus v Hradci Králové.

O všech dalších akcích se dozvíte v již zmíněném kalendáři na webu SDP ČR.

Kontakt pro média:

Linda Hailichová

tisková mluvčí SDP ČR

media@sdp-cr.cz

+420 603 881 018

www.sdp-cr.cz

 

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy (MHD) v ČR. Sdružuje 21 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně okolo 310 milionů vozových kilometrů a přepraví přes 1,5 miliardy cestujících. Provozují více než 6 000 vozidel, z nichž nadpoloviční většina je bezemisních.

 

Dny otevřených dveří DP