Aktuality

„KOMBINUJ A JEĎ“ - zveme na Evropský týden mobility

5.9.2022

„KOMBINUJ A JEĎ“

zveme na Evropský týden mobility

 

Už od roku 2002 se každoročně koná od 16. do 22. září kampaň nazvaná Evropský týden mobility. Jejím cílem je podpořit zavádění opatření směřujících k udržitelné dopravě a motivovat občany vyzkoušet i jiné způsoby dopravy, než je automobil.

Kampaň se snaží upozorňovat na neudržitelný nárůst individuální automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení. Výsledkem by mělo být dosažení vyváženého stavu v dopravní situaci měst, kdy prostor v ulicích patří nejen autům, ale také chodcům, cyklistům a městské hromadné dopravě.

Hradecký dopravní podnik se ke kampani dalších královéhradeckých subjektů připojí již tradičně v rámci Dne bez aut ve čtvrtek 22. září 2022, kdy budou od 14 do 18 hodin na Velkém náměstí přistaveny pro statickou ukázku vozy z projektů hradecké elektromobility a to parciální trolejbus Škoda 30 Tr – SOR TNB 12 (model s pomocným bateriovým pohonem) a elektrobus typu SOR NS 12 – ELECTRIC.

K dispozici budou pracovníci naší společnosti, kteří Vás budou informovat o těchto vozech a podají Vám i další informace o hradecké MHD - a to zejména o způsobech odbavení a tarifech.

Zájemci o volné pracovní pozice ŘIDIČ/KA MHD a dílenské pozice se zde mohou současně informovat o pracovních a mzdových podmínkách (včetně benefitů) – aktuálně volná místa naleznete na https://www.dpmhk.cz/8/Zamestnani/

Tento den bude možné i hradeckou MHD použít zdarma, a to po předložení řidičského průkazu řidiči - při využití této možnosti zvolí cestující k nástupu do vozu MHD vždy přední dveře a řidiči vozu MHD se prokáže místo jízdního dokladu řidičským průkazem.

 

Podrobnosti na www.hradeckralove.org/etm