Aktuality

Vánoční elektrobus vyrazí opět do ulic Hradce Králové

25.11.2022 |  

Od soboty 26. listopadu budou mít lidé v Hradci Králové možnost svézt se vánočně oděným elektrobusem - zástupcem ekologické dopravy v barvách Vánoc.

O prvním letošním adventním víkendu se na pravidelných spojích běžných linek MHD v Hradci Králové objeví již čtvrtým rokem speciálně vánočně ozdobený elektrobus SOR NS 12 (číslo 419). Shodně jako v předešlých letech bude kromě světelné výzdoby exteriéru ozdoben i interiér samotného vozu. Svátečním elektrobusem se cestující mohou svézt až do Tří králů, tzn. do 6. ledna 2023. Vánoční elektrobus se stává již tradiční součástí vánoční výzdoby našeho krajského města k potěše malých i velkých, cestujících či kolemjdoucích.

Před třemi lety se toto vozidlo stalo vůbec prvním vánočně vyzdobeným elektrobusem na linkách MHD v České republice.

„Vánoční elektrobus je i našim poděkováním všem, kteří využívají hradeckou MHD. Věříme, že cestující během adventního času a blížících se svátků tento speciálně nazdobený vůz zaujme, přinese pozitivní náladu a v ulicích našeho města přispěje k navození té správné sváteční atmosféry,“ sdělil Zdeněk Abraham, předseda představenstva DP. 

Přejeme všem Hradečanům (a samozřejmě nejen jim) i přes probíhající nelehké období příjemné adventní dny!

Váš Dopravní podnik města Hradce Králové