Aktuality

„ZA VOLANTEM AUTOBUSU MHD - přijďte si zkusit, jak jednoduché je řídit autobus MHD.“

19.5.2023

 

„ZA VOLANTEM AUTOBUSU MHD - přijďte si zkusit, jak jednoduché je řídit autobus MHD.“

 

„ZA VOLANTEM AUTOBUSU MHD - přijďte si zkusit, jak jednoduché je řídit autobus MHD.“

tak zní název naší oblíbené informačně náborové akce, která se v posledních letech již po sedmé uskutečnila odpoledne 18. května 2023 v areálu naší společnosti a byla určena pro zájemce o pracovní pozice řidič/ka autobusů a trolejbusů MHD v DP.

Projekt volně navazuje na naše minulé akce pro nábor řidič/ek MHD a vybrané dílenské pozice v předcházejících letech, kdy se první uskutečnila již v listopadu 2016 a je v podmínkách české veřejné hromadné dopravy stále ojedinělý.

Hledáte novou pracovní příležitost? Baví Vás řízení? Zajímá Vás práce řidiče městské hromadné dopravy? Chtěli byste se dozvědět, co vše našim řidičům nabízíme za benefity a jaké máme na tuto pozici požadavky? Rádi byste si řízení autobusu vyzkoušeli v praxi? Je Vám alespoň 21 let a máte řidičské oprávnění minimálně skupiny B? Pokud jste na tyto otázky odpověděli kladně, tak jste se ji po předchozí registraci mohli účastnit i Vy.

V rámci této akce měli zájemci možnost obdržet komplexní a podrobné informace o profesi řidiče MHD, zeptat se na cokoliv, co je na této práci zajímá, podívat se na dispečink MHD a zázemí řidičů MHD a zejména si vyzkoušet v praxi (pod dohledem našich zkušených instruktorů), jaké to je řídit po vyznačené trati autobus AŠ MHD,  který je díky automatické převodovce a posilovači řízení jednoduchý na ovládání a víceméně kopíruje naše provozní autobusy MHD a vidět „svět“ z perspektivy řidiče MHD.

Tyto možnosti si letos vyzkoušelo nakonec 40 zájemců včetně osmi žen. Jaká byla motivace samotných účastníků zjištěná našimi dotazy? Možností bylo více a některé samozřejmě v kombinaci:  přímý zájem o pracovní pozici, zvědavost, zvažovaná profesní změna, nová zkušenost, jedinečná možnost vyzkoušet si řízení autobusu, apod.

A jaké je naše aktuální nabídka?

Náborový příspěvek ve výši až 50.000,- Kč (podmínka: řidičské oprávnění skupiny D a platný profesní průkaz), pokud se stanete naším novým řidičem MHD.

Možnost zajištění ubytování v Hradci Králové.

Řidičské oprávnění sk. D je možné získat při sjednání dohody o setrvání v pracovním poměru po dohodnutou dobu ve vlastní autoškole na naše náklady (rozšíříte si tak své dovednosti a zvýšíte si svoji cenu na trhu práce).

Pokud jste se nemohli naší akce osobně účastnit, ale máte o práci řidiče MHD zájem, neváhejte nás kontaktovat na telefonních číslech personálního oddělení (mobil: 703 157 000, tel.: 495 089 231) nebo přímo napište na nabor@dpmhk.cz a vše včetně bližších pracovních a mzdových podmínek s Vámi probereme.

Přidat se k nám do týmu můžete případně i brigádně – za podmínky, že máte řidičské oprávnění sk. D a průkaz profesní způsobilosti řidiče.  

Termín další naší akce ZA VOLANTEM AUTOBUSU MHD bude záviset na tom, kolik z uchazečů, kteří naši náborovou akci nyní navštívili, bude absolvovat nástupní řízení a jaká bude celková aktuální naplněnost našich pracovních pozic řidič/ka MHD.

Termín bude včas veřejnosti oznámen – aktuálně  však předpokládáme, že se uskuteční až v roce příštím.

Zajímáte se o hradeckou MHD celkově? Navštivte nás na akci Den otevřených dveří DP v sobotu 7. října 2023 (program bude uveřejňován postupně na www.dpmhk.cz), zažijte MHD jinak a oslavte s námi 95 let od založení městské hromadné dopravy v Hradci Králové.

Více o všech aktuálně volných pracovních pozicích a další potřebné informace najdete na www.dpmhk.cz – sekce Zaměstnání.

 

Foto1          Foto2          Foto3          Foto4          Foto5          Foto6