Aktuality

Neplýtvej energií: Kombinuj a jeď“! - zveme na Evropský týden mobility

24.8.2023

zveme na Evropský týden mobility 16. - 22. 9. 2023

Evropský týden mobility (ETM) je iniciativa Evropské komise na podporu udržitelné mobility.

Už od roku 2002 se každoročně koná od 16. do 22. září kampaň nazvaná Evropský týden mobility. Cílem je zvýšit povědomí občanů o udržitelné mobilitě, upozornit na problémy v dopravě a hledat řešení šetrná ke klimatu a životnímu prostředí. ETM je ideální příležitostí pro obyvatele cíleně vyzkoušet alternativní způsoby dopravy a užít si výsady městského prostředí bez automobilů.

Hradecký dopravní podnik se ke kampani dalších královéhradeckých subjektů připojí již tradičně v rámci Dne bez aut v pátek 22. září 2023, kdy budou od 14 do 19 hodin v  prostoru Gočárovy třídy uzavřeném pro auta - v místech od náměstí Svobody k ulici Karla Hynka Máchy - přistaveny pro statickou ukázku vozy z projektů hradecké elektromobility a to parciální trolejbus Škoda 30 Tr – SOR TNB 12 (model s pomocným bateriovým pohonem) a elektrobus typu SOR NS 12 – ELECTRIC.

K dispozici budou pracovníci naší společnosti, kteří Vás budou informovat o těchto vozech a podají Vám i další informace o hradecké MHD - a to zejména o výhodách, možnostech  odbavení a jízdném dle kategorie cestujících.

Zájemci o volné pracovní pozice ŘIDIČ/KA MHD a dílenské pozice – automechanik a elektromechanik se zde mohou současně informovat o pracovních a mzdových podmínkách (včetně benefitů) – všechny aktuálně volná místa naleznete na https://www.dpmhk.cz/8/Zamestnani/

Po celý tento den bude možné hradeckou MHD i použít zdarma, a to po předložení řidičského průkazu řidiči vozu MHD - při využití této možnosti zvolí cestující k nástupu do vozu MHD vždy přední dveře a řidiči se prokáže místo jízdního dokladu řidičským průkazem.

Podrobnosti o celé akci na

https://www.hradeckralove.org/evropsky-tyden-mobility/d-55055/p1=18774