Aktuality

Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové, a.s. 6. - 10. 11. 2023 pomůže s náborem prvodárců pro FN HK

25.10.2023 | Třetí ročník akce Daruj krev s Dopravním podnikem města Hradce Králové, a.s. pomůže Transfuznímu oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové s náborem nových dárců krve. Zájemci budou mít možnost krev darovat od 6. do 10. listopadu 2023, za předchozí dva ročníky akce se podařilo získat na sedm desítek nových dárců krve.

„Jsme rádi, že můžeme podpořit téma důležitosti darování krve a informovat o této aktivitě cestující v našich autobusech a trolejbusech. Doufáme, že se i letos k dárcovství krve na Transfuzním oddělení FN HK zapojí další dárci,“ řekl k akci předseda představenstva Dopravního podniku města Hradce Králové, a.s., Zdeněk Abraham.

Podle primáře Transfuzního oddělení FN HK MUDr. Víta Řeháčka jsou aktivity na podporu dárcovství krve velmi důležité, protože část dlouholetých dárců každoročně s darováním krve končí, například kvůli překročení věkové hranice či zdravotním komplikacím, které darování krve neumožňují. Transfuzní oddělení FN HK každý rok potřebuje pro zajištění dostatku krve zhruba tisícovku nových dárců.

Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Hradec Králové je pro dárce krve otevřené každý pracovní den od 7:00 do 11:00 hodin, ve středu navíc od 14:00 do 16:00 hodin, prvodárci mohou přicházet bez objednání. Před odběrem je čeká lékařské vyšetření zdravotního stavu. Bližší informace k darování krve je možné na www.fnhk.cz/transf.

Dárci krve mohou využít za každý odběr den pracovního volna, dárce má také nárok si za každý bezpříspěvkový odběr krve odečíst 3000 korun z daňového základu, systém odměn pro dárce krve mají i jednotlivé zdravotní pojišťovny. Transfuzní oddělení FN HK proplácí dárcům po předložení jízdenek náklad na jízdné z místa bydliště a zpět. Pro dárce je připraveno na transfuzním oddělení občerstvení (nápoje a pečivo), každý dárce také dostává poukázku v hodnotě 100 korun, kterou je možné využít na nákup potravin či občerstvení v areálu nemocnice i mimo něj.

 

Kontakt pro média:

Bc. Jakub Sochor

specialista PR a marketingu FN HK

tel.: 602 216 643, e-mail: jakub.sochor@fnhk.cz