Aktuality

Kniha o historii hradecké dopravy může být krásným vánočním dárkem

11.12.2023

 

Hledáte vánoční dárek pro své blízké či známé? Kupte pro ně druhé rozšířené vydání velmi úspěšné publikace o historii městské hromadné dopravy v Hradci Králové „Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928 – 2020“. Kniha podrobně mapuje všechny události i zajímavosti z této oblasti včetně projektu Křižíkovy elektrické tramvajové dráhy. Ten skončil jen položením několika metrů kolejí na Pražském mostě. Příběh oblíbené městské dopravy však pokračuje až do současnosti, kdy místo tradičních autobusů potkáváte v ulicích města stále početnější flotilu ekologických trolejbusů a elektrobusů.

Autorka knihy Helena Rezková se svými kolegy do druhého vydání zapracovala například desítky nově získaných historických fotografií, další vzpomínky pamětníků, ale hlavně dění od roku 2013, kdy se královéhradecký dopravní podnik zařadil na špici v zavádění elektromobility v městském provozu v rámci České republiky.

Knihu je možné v omezeném počtu zakoupit v síti královéhradeckých knihkupectví (doporučená cena je 450,- Kč včetně DPH) nebo přímo v našem zákaznickém centru (Pouchovská 153) od 8 do 16 hodin za cenu 390,- Kč včetně DPH.

 

Název knihy:

Historie městské hromadné dopravy v Hradci Králové 1928 – 2020

Autorka: Helena Rezková

Spoluautoři knihy: Ing. Daniel Ditrych, Ing. Martin Prouza, Ing. Ladislav Podivín, Jaroslav Hrůza, Jiří Hladký, Ing. Jitka Janušová, Zdeněk Doubek

Počet stran: 288

Obrazové přílohy: 950

Aktuální nabídka:

Bonusem při letošním nákupu této publikace je jeho bezplatné doplnění o tři brožury, které vyšly v letech 2013, 2018 a 2023, které mapují historií DP k 85., 90. a 95. výročí MHD v Hradci Králové a jedné brožury z roku 2019, která se zaobírá 70 lety trolejbusové dopravy v našem městě – všechny čtyři materiály obsahují velké množství fotografií, které nenajdete v samotné publikaci.

Zájemci o samotnou trolejbusovou dopravu v Hradci Králové si již nyní mohou napsat do svých kalendářů datum 18. května 2024, kdy se v areálu našeho THD uskuteční od 9 do 14 hodin oslavy 75. výročí trolejbusové dopravy v Hradci Králové.

 

Váš Dopravní podnik