Aktuality

Aktuální informace k platbám jízdného MHD platební kartou

Aktuální informace k platbám jízdného MHD platební kartou

20.5.2024

18:50 v Hradci Králové
 
Naši cestující museli v posledních dnech řešit nepříjemnosti spojené s mimořádným strháváním financí z platebních karet. Ačkoliv byly tyto platby označeny jako nákup jízdenek, jednalo se o nesrovnalosti na straně subdodavatele odbavovacího systému, kterým je společnost ČSOB. V tuto chvíli vše nasvědčuje tomu, že došlo ke zpoždění strhávání plateb v řádu měsíců a nyní ho banka realizuje kumulovaně. Během dnešního odpoledne obdržel ředitel Dopravního podniku Zdeněk Abraham písemné stanovisko, ve kterém ČSOB uvádí, že technická závada a vzniklé problémy nejsou způsobeny Dopravním podnikem města Hradce Králové a chyba vznikla na jejich straně.
 
I přes to nás vzniklá situace velmi mrzí, a tímto se omlouváme všem cestujícím za vzniklé nepříjemnosti. Na opravě problému banka intenzivně pracuje a garantovala, že veškeré chyby narovná. Zároveň chceme všechny cestující ujistit, že dohlédneme na napravení všech nesrovnalostí. Také zdůrazňujeme, že odbavovací systém a platby jízdenek platební kartou fungují a lze je v MHD využívat.
 
Oficiální stanovisko od ČSOB
 
V uplynulých týdnech došlo z důvodu výpadku služby u našeho dodavatele k nezaúčtování plateb za dopravu.
 
Chyba byla ze strany našeho dodavatele opravena a v současné chvíli dochází k doúčtování veškerých transakcí, to může proběhnout kumulovaně v jedné platbě. V případě potřeby ověřit správnost kumulované platby nás, prosím, kontaktujte na elektronické adrese Akceptace karet akceptacekaret@csob.cz. Aktuálně pracujeme na opatřeních, aby se do budoucna situace neopakovala. Tato opatření budou implementována v nejbližších dnech.
 
Situace nás velmi mrzí a za vzniklé komplikace se všem klientům velice omlouváme.
 
(Aktualizace 22. května 16:00) Širší návod jak si požádat o kontrolu platby u ČSOB najdete již také na webu banky. Odkaz: https://platbakartou.csob.cz/blizsi-informace-pro-zakazniky-dopravniho-podniku-mesta-hradce-kralove-a-vyrizeni-jejich-pripadnych-reklamaci-k-platbam-jizdneho/
 
Doplňující informace
 
Dopravní podnik města Hradce Králové nesrovnalosti kolem plateb za jízdné řeší již delší dobu. V první fázi jsme u ČSOB reklamovali nezaúčtované platby za měsíc březen. Náš systém v tomto období vykázal vyšší tržby, než byly zaúčtovány v bance. Následovaly kontrolní procesy a reklamace. Nyní tedy dochází k dodatečnému a kumulovanému strhávání plateb za jízdné ze strany banky.
 
V současné době nemáme důvod jakýmkoliv způsobem nedoporučovat platbu jízdenek platební kartou v našich vozech MHD. Forma této platby v rámci odbavovacího systému funguje. Nicméně aktuálně nese výše zmíněné přechodné problémy subdodavatele ČSOB.