K oslavám Dne Země patří i podpora městské hromadné dopravy

21.4.2023

Do oslav Dne Země, tradičního ekologického svátku naší planety, se letos zapojí i dopravní podniky a také Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR). Samotný Den Země připadá na sobotu 22. dubna, ale třeba v Opavě se akce s ekologickou tématikou konají v průběhu celého měsíce dubna.

„Jedním z poslání Sdružení dopravních podniků ČR je podpora a propagace městské hromadné dopravy jakožto ekologického způsobu mobility ve městech. Toto poslání si připomínáme aktuálně i při oslavách Dne Země, do kterých se aktivně zapojí některé dopravní podniky. Cílem je propagovat výhody městské hromadné dopravy a připomenout její význam pro životní prostředí,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

 

Součástí oslav Dne Země v Jihlavě bude i Dopravní podnik města Jihlavy se svým ekologickým parciálním trolejbusem, který bude vystaven v pátek 21. dubna na Masarykově náměstí. Kompletní program akce je zde

Dopravní podnik Ostrava se připojuje formou účasti na akci Země plná Křídlení, která se také koná v pátek 21. dubna v Národním zemědělském muzeu. Připraven bude mimo jiné stánek s aktivitami pro děti a vystavený historický autobus Škoda 706 RTO. Více informací je zde.

Do oslav Dne Země se připojí i Městský dopravní podnik Opava, který v neděli 23. dubna přistaví jeden ze svých vozů na náměstí Osvoboditelů. Jedná se o součást programu, které připravuje město Opava. Více informací najdete zde.

 

 

Kontakt pro média:

Linda Hailichová

tisková mluvčí SDP ČR

media@sdp-cr.cz

+420 603 881 018

www.sdp-cr.cz

 

Sdružení dopravních podniků ČR je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy v ČR. Sdružuje 22 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně okolo 310 milionů vozových kilometrů a přepraví přes 1,5 miliardy cestujících. Provozují více než 6 000 vozidel, z nichž nadpoloviční většina je bezemisních.

 

Soubor ke stažení: 

k oslavám Dne Země patří i podpora městské hromadné dopravy