Kalendář všech akcí dopravních podniků na jednom místě – nově na webu SDP ČR

19.5.2022

     TISKOVÁ ZPRÁVA SDP ČR

 

Kalendář všech akcí dopravních podniků na jednom místě – nově na webu SDP ČR

Praha, 19. května 2022

Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) připravilo pro fanoušky veřejné dopravy praktickou pomůcku, díky které jim neunikne žádná zajímavá akce, kterou pořádají dopravní podniky v České republice. V přehledném kalendáři, který je nabitý událostmi napříč celou republikou, si určitě vybere každý.

„Vozidla MHD patří mezi zásadní městotvorné prvky a dopravní podniky jsou ve svých městech neodmyslitelnou součástí každodenního života většiny lidí. Zároveň jsou také často organizátory zajímavých akcí, kterých se může zúčastnit široká veřejnost. Všechny tyto události, tedy akce všech dopravních podniků, nově najdou zájemci na jednom místě, a to na webu SDP ČR,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Na adrese https://www.sdp-cr.cz/cz/kalendare/akce-pro-verejnost/ si zájemci mohou vybrat akce poučné, zaměřené na fotografování nebo zábavné. Velmi populární jsou dny otevřených dveří, které by se v letošním roce měly uskutečnit například v Ústí nad Labem, Zlíně nebo v Praze. Po dvouletém období, které velkým veřejným akcím nepřálo, doufají organizátoři v hojnou účast. „Budeme rádi, pokud se díky webu SDP ČR dostanou informace o zajímavých akcích k co největšímu počtu lidí, kteří si třeba díky tomu naplánují výlet do jiného města,“ shrnul výhody sjednoceného kalendáře Slavoj Dolejš, předseda odborné skupiny Marketing při SDP ČR.

V rámci SDP ČR působí deset odborných skupin, které tvoří odborníci z jednotlivých dopravních podniků. Společně se zabývají tématy, která v dopravních podnicích aktuálně řeší, konzultují podobné problémy a postupy. Jednou z odborných skupin SDP ČR je marketingová skupina, která pracuje na zlepšení vnímání městské hromadné dopravy pro širokou veřejnost a propagaci samotného SDP ČR.

 

Kontakt pro média:

Linda Hailichová

tisková mluvčí SDP ČR

media@sdp-cr.cz

+ 420 603 881 018

www.sdp-cr.cz

 

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy (MHD) v ČR. Sdružuje 21 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně okolo 310 milionů vozových kilometrů a přepraví přes 1,5 miliardy cestujících. Provozují více než 6 000 vozidel, z nichž nadpoloviční většina je bezemisních.