Dopravní podnik v kampani prevence boje proti AIDS – 1. prosince 2016

30.11.2016

Dopravní podnik v kampani prevence boje proti AIDS – 1. prosince 2016.

Dopravní podnik v kampani prevence boje proti AIDS – 1. prosince 2016

Obdobně jako v některých předešlých letech, tak i letos se Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. zapojí v úzké spolupráci s Českou společností AIDS pomoc, z. s. do světové kampaně boje proti AIDS. Ulicemi Hradce Králové budete v prvním prosincovém dni od 12 do 17 hodin na linkách MHD cestovat vozy MHD, ve kterých se bude možné informovat od dobrovolníků - odborníků a studentů zdravotních oborů na prevenci proti této zákeřné chorobě, kterou ve světě onemocnělo už kolem 97 milionů lidí. Při Vašem zájmu můžete obdržet preventivní materiály o AIDS či si zakoupit červené stužky, které jsou symbolem zájmu o problematiku HIV/AIDS.

Každý z dobrovolníků bude mít identifikační kartu s fotkou a plnou moc od České společnosti AIDS pomoc, z. s.

Na podporu prevence a oslovení co největšího počtu osob všech věkových kategorií se k této akci celosvětového rozsahu letos přihlásilo 10 dopravních podniků ze Sdružení dopravních podniků ČR, které od roku 1991 sdružuje 19 největších dopravců zajišťujících v českých a moravských městech hromadnou dopravu osob.

Virus HIV, který může způsobit syndrom získaného selhání imunity (AIDS), byl poprvé identifikován v roce 1981. V České republice bylo k 30. 6. 2016 2783 HIV pozitivních osob, z toho 484 z nich onemocnělo AIDS.

Testování je v ČR bezplatné a každý ho může podstoupit anonymně.