Internetové dobíjení Městské karty vstupuje do druhého roku

15.3.2016

Internetové dobíjení Městské karty vstupuje do druhého roku.

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s. pro své cestující, kteří používají ke svému odbavení ve vozech MHD elektronický odbavovací systém využívající bezkontaktních čipových Městských karet (slouží jako elektronický nositel předplatných časových jízdenek a elektronická peněženka), zavedl před rokem - 1. března 2015 - možnost internetového dobíjení karty.

O tom, že cestující v hradecké MHD tento nový - bezpečný, rychlý a pohodlný - bezhotovostní způsob úhrady jízdného plně akceptují, svědčí i to, že zde za rok od začátku spuštění této služby „utratilo“ téměř 27 tisíc uživatelů více než 7 a půl milionu korun. Průměrný nákup je pak uskutečněn v hodnotě 281 Kč, nejvíce preferovanými dnem k zakoupení internetového jízdného je s 20% nákupů pondělí - nejméně využívaná je naopak sobota s 6% a nejvyšší průměrná hodnota nákupu je pak dosahována v neděli a to ve výši 302,- Kč.

Zůstává samozřejmě i nadále možnost dobíjení v šesti samoobslužných dobíjecích automatech (z toho 4 s NON STOP provozem), v zákaznických centrech dopravního podniku a v městském informačním centru.

Společnost však pokračuje po zavedení internetového dobíjení v trendu zavádění moderních technologií v oblasti městské hromadné dopravy, kdy vedle stávajících možností odbavování cestujících v hradecké MHD bude v průběhu měsíce března realizován testovací projekt, který umožní ve vozidlech na noční lince zaplatit jízdenku i za pomocí běžné bezkontaktní platební karty. Ještě v letošním roce chce DP přijít i s další novinkou a to s nákupem jízdenek pomocí aplikace v chytrém mobilu.