Čistá mobilita: ENVI přístup je IN - Hradec Králové 23.3. 2017

20.3.2017

Osvětové projekty čisté mobility, které jsou podporovány Ministerstvem životního prostředí ČR a Státním fondem životního prostředí ČR, jsou prvními projekty svého druhu v České republice. Mezi tyto jedinečné projekty patří i hradecký „ENVI přístup je IN“. V rámci něho proběhne ve čtvrtek 23. března workshop v Hradci Králové v OC Atrium na Dukelské třídě. Spolu s projektem bude představena i čistá mobilita Dopravního podniku města Hradec Králové.

Projekt „ENVI přístup je IN“ seznámí veřejnost s prvky čisté mobility, občané budou mít příležitost se seznámit s pojmy jako elektromobilita, bikesharing nebo se dozvědět více o cyklotrasách v jejich kraji. Zároveň se dozví také více informací z prostředí dopravního podniku.

 „Občané si zde budou mít také možnost vystavit nebo nechat dobít městskou kartu či získat informace o způsobech odbavení a tarifech v hradecké MHD. Současně zde budeme informovat zájemce o pracovní pozici řidič/řidička MHD a o podmínkách nástupu do pracovního poměru u naší společnosti,“ říká Ing. František Meduna, vedoucí marketingu Dopravního podniku města Hradec Králové.

Osvětový projekt „ENVI přístup je IN“ cílí na problematiku životního prostředí zejména na kvalitu ovzduší a předcházení vzniku dopadů na prostředí, ve kterém žijeme.

„Veřejnost by měla mít informace o tom, jak žít zodpovědněji vůči prostředí, ve kterém žijí naše rodiny. Záleží právě na nás, jakou zanecháme uhlíkovou stopu, a to zejména zvoleným přístupem mobility. Občané Hradce Králové a Liberce jsou informováni o čisté mobilitě hravou formou, proto bych rád pozval všechny do OC Atrium, kde je možné se nejen něco dozvědět, ale i vyhrát drobný dárek,“ říká zástupce projektového týmu Ing. Zdeněk Kříž.

Další informace se dozvíte na www.cistamobilita-hradec.cz.

Projekt „ENVI přístup je IN“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR a Ministerstvem životního prostředí ČR.