Mise představitelů gruzínských měst v hradeckém DP

8.3.2018

Ve dnech 5. – 9. března 2018 se uskutečnila v rámci projektu ekonomické diplomacie na podporu dopravy incomingová mise představitelů gruzínských měst Tbilisi a Batumi (zástupci jednotlivých měst a manažeři jejich dopravních podniků). Mise navazuje na avíza měst Tbilisi a Batumi, která se chystají vyhlásit tendr na dodávku dieselových autobusů a elektrobusů. Gestorem uvedeného projektu je Ministerstvo zahraničních věcí ČR ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

V rámci akce navštívili představitelé Gruzie několik podniků našich nejvýznamnějších výrobců (Škoda Electric, a.s., Iveco Czech Republic, a. s. a SOR Libchavy s.r.o.) a delegace se seznámila také s reálným fungováním městské hromadné dopravy v ČR, a to zejména v našem hlavním městě a v Hradci Králové.

Dne 7. března jsme tuto delegaci uvítali u nás v DP v Hradci Králové. Po přijetí delegace na Hlavním nádraží ČD a následném převozu naším elektrobusem SOR EBN 11, následovalo představení Terminálu hromadné dopravy, včetně jeho dispečinku, a ukázka rychlonabíjecí stanice pro elektrobus. Poté následoval přesun do prostor samotného DP, kde se uskutečnila vlastní prezentace společnosti spojená s prohlídkou areálu, dispečinku MHD, zázemí řidičů, myčky vozů, dílen, ukázky mytí interiérů vozidel, čerpací stanice, pomalého nabíjení elektrobusů, parkování autobusů a trolejbusů a prostor autoškoly.

Věříme, že si zástupci představitelů Gruzie odnášeli z našeho podniku informace, které jim pomohou při řešení jejich tendrů.