Z Hradce do Splitu s Dopravním podnikem města Hradce Králové.

9.5.2018

Do Splitu, druhého největšího města Chorvatska, se letos může cestující veřejnost nově vypravit i autobusy Dopravního podniku města Hradce Králové. Podnik získal s platností od 1. června 2018 licenci na provozování mezinárodní letní autobusové linky Hradec Králové - Split.

Do Chorvatska se tak přímo z Hradce Králové dostanou cestující už od 29. června letošního roku, jezdit se bude 1 x týdně vždy v pátek do konce prázdnin - poslední autobus pojede 31. srpna. Linka bude vyjíždět v pátek v 18.30 hodin z Hradce Králové (Terminál hromadné dopravy F3 ) s dalšími zastávkami v Pardubicích (autobusové nádraží st. 1) a ve Svitavách (autobusové nádraží – „výstupní hrana“). Zpět do Hradce Králové vyjedou autobusy z autobusového nádraží ve Splitu v sobotu ve 20.30 hodin. Trasa povede přes Slovensko a Maďarsko.

Na lince bude jezdit jeden z nejnovějších autobusů zn. MAN, kterými DP disponuje a kdy na jeho palubě je samozřejmostí moderní servis v podobě občerstvení (studené a teplé nápoje), WC, DVD, Wi-Fi a klimatizace.

Rezervační systém s platbou jízdenky bude možný přes internet pomocí systému IDOS. „Od začátku května by měla být linka v systému IDOS a tím se rozběhl i rezervační systém,“ uvedl Luděk Mimra, vedoucí zájezdové dopravy DP. Jednosměrnou cestu pořídíte za 69 EUR/1699 Kč/299 PLN. Při nákupu minimálně 4ks obousměrného jízdného poskytujeme zvýhodněné jízdné na jednu cestu za 59 EUR/1499 Kč/249 PLN. Platbu je také možné uskutečnit přímo na místě v hotovosti nebo kartou - bez předešlé rezervace je možné, že autobus bude již plně obsazen.

Starobylý Split (Diokleciánův palác je od roku 1979 zařazen na seznamu světového dědictví UNESCO) ležící ve střední Dalmácii na břehu Jaderského moře je spolu s Rijekou a Zadarem jedním z hlavních chorvatských přístavů. Samotný autobusový terminál ve Splitu se nachází přibližně 0,7 km od samotného centra města. Pokud budou chtít cestující pokračovat ve své cestě, k dispozici jsou další přepravní služby v blízkosti: stanoviště taxi (45 m), centrální vlakové nádraží (53 m - Split Glavni Kolodvor) a autobusovou zastávku městské dopravy. Nedaleko je také přístav trajektů (ostrovy Brač a Hvar). V případě zájmu a úspěšného provozu předpokládáme, že bude linka v provozu i v dalších letech.

Soubor ke stažení:

Linka Hradec Králové - Split