Mimořádný provoz MHD v Hradci Králové dle prázdninového jízdního řádu od 23. 3. 2020!

19.3.2020

Vážení cestující,

upozorňujeme Vás na mimořádný provoz MHD dle prázdninového jízdního řádu od 23. 3. 2020!

Reagujeme na rozhodnutí Bezpečnostní rady státu týkající se aktuálních mimořádných opatření v boji proti šíření koronaviru COVID-19 a dle pokynu vedení města Hradce Králové počínaje pondělkem 23. března 2020 organizujeme provoz MHD v Hradci Králové až do odvolání v režimu podle prázdninového jízdního řádu, tzn..

V jízdních řádech platí v pracovních dnech druhý sloupec nazvaný „Pracovní den - omezení dopravy MHD“.

I přes toto opatření bude hradecká MHD poskytovat dostatečnou dopravní kapacitu umožňující pohodlné cestování po Hradci Králové a dodržování bezpečné vzdálenosti mezi cestujícími.

Přechod na prázdninové jízdní řády nám v praxi také dává ještě další prostor a čas pro důkladnou a intenzivní hygienu a dezinfekci vozů MHD.

Připomínáme, že cestování ve vozech MHD v Hradci Králové je aktuálně možné pouze se zakrytým nosem a ústy pomocí roušky, šály, šátku nebo doma vyrobenou alternativou, která plní tuto funkci.

Od soboty 14. 3. 2020 je také dočasně zrušen nástup a výstup cestujících předními dveřmi po celý den (s výjimkou zrakově postižených občanů) a z důvodu zabránění kontaktu řidičů s penězi je také dočasně zrušen doplňkový prodej jízdenek za hotové u řidiče, a jsou přesunuty znehodnocovače jízdenek z místa u kabiny řidiče na místo dále od jeho kabiny - k prostředním dveřím a cestující tak nemohou vstupovat do těsné blízkosti řidiče MHD, kde tento prostor je od pasažérů oddělen bezpečnostní páskou

Od pondělí 16. 3. 2020 je až do odvolání uzavřena hala dálkové dopravy Terminálu hromadné dopravy – samotné informace o dálkové a meziměstské autobusové dopravě můžete i nadále získat v sousední hale MHD, kde můžete v době pondělí až pátek od 06.30 do 18 hodin (bez přestávky)  - zavřeno v sobotu, v neděli a ve svátek - zjistit informace o MHD a zakoupit jízdenky a papírové jízdní řády na MHD.

K nákupu jízdních dokladů můžete využít:

Jednotlivé papírové Jízdenky si prosím zakupujte v našem zákaznickém centru ul. Pouchovská 153 v době pondělí až pátek  7:00 - 16:30 hod. (bez přestávky) - zavřeno v sobotu, v neděli a ve svátek a v již vzpomínané hale MHD Terminálu hromadné dopravy, ul. Nádražní.

Dále je prodej zajištěn přes smluvní prodejce a jejich provozovny - novinové stánky a prodejny potravin.

Seznam prodejců – viz naše informace ze dne 16.3. 2020 - https://www.dpmhk.cz/articles/year/2020/567/Informace_o_opatrenich_v_MHD_k_16_breznu_2020/

Doporučujeme využívání možnosti elektronického nákupu jízdenek formou Mobilní jízdenky – SMS (návod je uveden na označnících zastávek a to i ve výňatku z TARIFU MHD) a na https://www.dpmhk.cz/14/Mobilni_jizdenka_SMS/ či mobilní aplikace HopOn, kterou je možné si stáhnout zdarma na Google Play či App Store – více na https://www.dpmhk.cz/hopon/, popř. je možné si pořídit Městkou kartu, která může nosit informaci o zakoupené časové jízdence nebo plnit funkci elektronické peněženky ze které lze hradit jednotlivé jízdné při vstupu do vozidla. Funkce elektronické peněženky je nezávislá na časové jízdence. Městskou kartu si můžete nabít v některém z našich samoobslužných prodejních automatů či pomocí on-line internetového bankovnictví - eshopu, více na: https://www.dpmhk.cz/18/Dobijeni_karty/

Děkujeme Vám za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Ke stažení :

Mimořádný provoz MHD v Hradci Králové dle prázdninového jízdního řádu od 23. 3. 2020!