Návrat hradecké MHD k běžnému provozu od pondělí 30. 11. 2020

26.11.2020

 

V návaznosti na rozhodnutí Vlády České republiky o obnovení prezenčního provozu škol a školských zařízení na území ČR a možného přechodu protiepidemického systému PES do nižšího stupně rizika nemoci covid-19

Dopravní podnik města Hradce Králové ve spolupráci se statutárním městem Hradec Králové

od pondělí 30. listopadu 2020

obnovuje provoz podle standardního běžného jízdního řádu pro pracovní dny,

tzn. v jízdních řádech platí v pracovních dnech opět první sloupec nazvaný „Pracovní den“.

Současně od tohoto termínu je obnoven v Hradci Králové provoz všech školních linek MHD – tzn. č. 5Š, 10Š, 12Š, 16Š, 23Š, 25Š a všech výpomocných spojů. 

Skončí tedy dočasné omezení spočívající v provozu dle prázdninových jízdních řádů, které bylo na základě pokynů vedení města zavedeno od 19. října 2020.

 

Jízdní řády všech linek MHD se mimo nočních linek č. 51, 52, 53, 54 (jejich provoz byl zastaven 15. 10. 2020 až do odvolání) tedy vracejí do standardního režimu provozu.

Dopravní podnik města Hradce Králové je připraven reagovat na další případná vládní opatření mající vliv na mobilitu obyvatel.

 

Připomínáme,

že až do odvolání se zakazuje pohyb a pobyt bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos a ústa) jako je respirátor, rouška, ústenka, šála, šátek, nákrčník či jiná vyrobená alternativy, která plní tuto funkci, tzn., brání šíření kapének, a to

A) v interiérech všech prostředků veřejné dopravy, tedy i ve vozech MHD

B) na nástupišti, v přístřešku a čekárně MHD

C) ve všech vnitřních prostorech staveb naší společnosti - v tomto případě jde o haly terminálu hromadné dopravy a naše Zákaznické centrum v sídle DP v Pouchovské ulici 153.

Výjimky z této povinnosti stanovuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 23. listopadu 2020 Č. j.: MZDR 15757/2020-41/MIN/KAN.

Všechny naše zákazníky i nadále vyzýváme a žádáme, aby vše, co lze s naší společností uskutečnit či vyřešit elektronicky nebo telefonicky, tzn. bez osobního kontaktu, takto učinili a minimalizovali tak osobní kontakty na nezbytně nutné minimum.

S ohledem na možnosti nenadálých změn doporučujeme sledovat informace na našich www.dpmhk.cz (nebo na Facebook Dopravní podnik města Hradce Králové), kde je v části Aktuálně uvedena i aktuálně platná provozní doba Zákaznického centra V Pouchovské ulici, Informací na THD a Infocentra Hradec Králové (Eliščino nábřeží 626).

Využijte případně i služby Newsletter, kdy budete mít vždy aktuální informace o připravovaných změnách v MHD automaticky k dispozici při přihlášení se k odběru novinek na https://www.dpmhk.cz/newsletter/

Děkujeme Vám všem za pochopení, trpělivost, spolupráci a omlouváme se za případné problémy a komplikace vzniklé aktuální situací v hradecké MHD.

Aktuální informace o koronaviru naleznete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR.

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s.

Soubor ke stažení:

Návrat hradecké MHD k běžnému provozu od pondělí 30. 11. 2020