Ukončení akceptace Městské karty (Hradec Králové) v pardubické MHD a Pardubické karty v hradecké MHD

15.1.2021

Dopravní podnik města Pardubic zahajuje v únoru 2021 výměnu odbavovacího systému ve vozidlech MHD a zároveň i náhradu stávajících nosičů jízdného – Pardubické karty a Městské karty Hradec Králové.

Výměna terminálů ve vozidlech MHD v Pardubicích proběhne v měsících únor a březen 2021. V tomto období budou na linkách pardubické MHD současně nasazována vozidla s původním i novým odbavovacím systémem (vozidla s novým systémem budou vizuálně odlišena).

Ve vozidlech MHD v Pardubicích s novými terminály již nebude možné odbavení pomocí elektronické peněženky na Pardubické kartě a elektronické peněženky na Městské kartě Hradec Králové - nová odbavovací zařízení již tedy neumožní použít karty k úhradě jednotlivého jízdného.

Úhradu jízdného ve vozidlech MHD v Pardubicích s novým odbavovacím systémem bude možné provést bezkontaktní platební kartou VISA a Mastercard nebo papírovou jízdenkou. Ve vozidlech MHD v Pardubicích s původními terminály je možné až do středy 31. března 2021 využít elektronickou peněženku na Pardubické kartě i Městské kartě Hradec Králové.

Upozorňujeme proto cestující na ukončení akceptace Městské karty Hradec Králové v pardubické MHD k 31. březnu 2021. K tomuto datu budou již vybaveny všechna vozidla pardubické MHD novými terminály.

Ke stejnému datu bude ukončena akceptace elektronické peněženky na Pardubické kartě k platbě jednotlivého jízdného v hradecké MHD.

Více o změně odbavovacího systému ve vozidlech MHD v Pardubicích:  https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/novy-odbavovaci-system.html

Aktuální informace sledujte prosím na https://www.dpmp.cz/

Dopravní podnik města Hradce Králové, a.s.                               Dopravní podnik města Pardubic a.s.

 

Soubor ke stažení:

Ukončení akceptace Městské karty (Hradec Králové) v pardubické MHD a Pardubické karty v hradecké MHD