SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček

27.9.2021

 
     TISKOVÁ ZPRÁVA SDP ČR

SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček

Praha, 27. září 2021

Sdružení dopravních podniků České republiky (SDP ČR) podporuje také letos celonárodní veřejnou sbírku Ligy proti rakovině známou jako Květinový den. Stejně jako v loňském roce se akce i tentokrát kvůli protipandemickým opatřením přesunula z května na konec září. Kytičku na podporu boje proti rakovině si můžete zakoupit od 29. září i díky jednotlivým dopravním podnikům.

„Poslední dva ročníky museli organizátoři akce Český den proti rakovině improvizovat a situace pro ně nebyla vůbec jednoduchá. Jsem proto rád, že se naše členské dopravní podniky přidaly k podpoře Květinového dne. Většina z nich nabídla propagaci formou letáků ve svých vozech, na sociálních sítích a webu. Někde se dokonce aktivně zapojí do prodeje žlutých kytiček. Přeji sbírce, aby byla co nejúspěšnější,“ uvedl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.

Letošní jubilejní 25. ročník přináší novinky v organizaci sbírky. Lidé budou moci potkat dobrovolníky v ulicích nejen ve středu 29. září, ale také ve čtvrtek a v pátek. V některých spolupracujících obchodech a provozovnách dokonce do neděle 3. října. Seznam všech míst Liga zveřejní před sbírkou na webu www.cdpr.cz a zájemci ho budou moci nalézt i v aplikaci Den proti rakovině, kterou si mohou stáhnout do svého mobilního telefonu.

„V Českých Budějovicích jsme vylepili plakáty na předprodejních kancelářích v centrech Mercury a Igy a na sídlišti Šumava. Naši zaměstnanci budou kytičky prodávat od středy 29. září až do 3. října, abychom jich prodali co nejvíce. Z loňského roku máme zkušenost, že ne všichni za jeden den nákup stihli,“ popsal podporu v Dopravním podniku města České Budějovice jeho ředitel Slavoj Dolejš. 

Letošní Český den proti rakovině je zaměřený na prevenci nádorových onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. Další důležité informace můžou zájemci najít na stránkách Ligy proti rakovině (www.lpr.cz) nebo Českého dne proti rakovině (www.cdpr.cz).

 

Kontakt pro média:

Linda Hailichová

tisková mluvčí SDP ČR

media@sdp-cr.cz

603 881 018

www.sdp-cr.cz

 

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy (MHD) v ČR. Sdružuje 21 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně více než 308 milionů vozových kilometrů a přepraví více než 1,5 miliardy cestujících. Provozují 2 969 autobusů, 1 647 tramvají, 747 trolejbusů a 730 vozidel metra.

 

Soubor ke stažení:

SDP ČR je opět partnerem Květinového dne, dopravní podniky se zapojily i do prodeje žlutých kytiček