Song na podporu MHD už tři týdny kraluje hitparádě

7.3.2023

     TISKOVÁ ZPRÁVA SDP ČR

 

Originální píseň na podporu MHD, kterou pro Sdružení dopravních podniků (SDP ČR) složil

a nazpíval hudebník Ventolin, už třetí týden dominuje hitparádě Velká sedma na Radiu 1. Zároveň stoupá počet zhlédnutí videoklipu na YouTube. Za měsíc od zveřejnění si ho pustilo přes 130 tisíc lidí.

„Reakce na píseň MHD jsou pestré, pro nás je ale důležité, že převažují ty pozitivní. Máme skvělé ohlasy od profesionálů jak z hudební, tak marketingové branže. A hlavně – téma MHD ve veřejném prostoru rezonuje, což byl náš záměr,“ uvedl předseda marketingové skupiny SDP ČR Slavoj Dolejš.

Skladba byla na začátku února nasazena jako novinka v hitparádě Velká sedma na stanici
Radio 1. Hned další týden ji hlasy diváků vynesly první místo a tuto příčku drží již tři týdny.

„Posluchačstvo Radia 1 nejenže baví vtip téhle skladby, ale také cení smysl hromadné dopravy ve městě. Měli jsme tu i několik speciálů věnujících se mobilitě ve městě a Ventolin to vlastně celé krásně shrnul. K tomu je to interpret, který je v našich vodách obecně populární. Takže krásná trefa do černého,“ zhodnotil skladbu programový ředitel Radia 1 Zdeněk Lichnovský.

S pozitivními reakcemi od fanoušků se setkává i samotný autor písně David Doubek alias Ventolin na svých koncertech. „Nečekal jsem, že publikum tenhle song tak rychle přijme. Nejenže ho lidé na koncertech znají, přímo ho vyžadují a zpívají spolu se mnou.“

 

 

 

Kontakt pro média:

Linda Hailichová

tisková mluvčí SDP ČR

media@sdp-cr.cz

+ 420 603 881 018

www.sdp-cr.cz

 

Sdružení dopravních podniků ČR je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy v ČR. Sdružuje 22 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně okolo 310 milionů vozových kilometrů a přepraví přes 1,5 miliardy cestujících. Provozují více než 6 000 vozidel, z nichž nadpoloviční většina je bezemisních.