Registrujte se v novém e-shopu jízdenek Dopravního podniku. Od 17. června ukončíme provoz toho stávajícího

Dopravní podnik města Hradce Králové pokračuje v zavádění nového odbavovacího systému. S ním nyní souvisí řada kroků a také úprav, které i na základě připomínek cestujících průběžně vyhodnocujeme a aplikujeme. V současné době nás trápí dlouhá odezva při načtení jízdenky ve vozech MHD. Podle informací od dodavatele odbavovacího systému je zpomalení způsobeno souběhem starého a nového odbavovacího systému. K souběhu jsme přistoupili proto, aby byl přechod na nový systém pro obyvatele města příjemnější. Což se nyní paradoxně ukázalo jako problém. Proto k 17. červnu 2024 vypínáme stávající e-shop a zápisy objednávek na kartu po přiložení karty ve vozidlech MHD.

 

nový E-SHOP

 

Registrace v novém e-shopu je pro cestující využívající v MHD časové jízdenky nebo slevy. Ty aktuálně nabízí Městská karta

Pro koho je nová registrace určena?

V první řadě ji využijí uživatelé platných Městských karet. Pokud jste zvyklí nakupovat časové jízdenky, pak od 17. června budete potřebovat registraci na novém e-shopu, do kterého si Městskou kartu přenesete respektive virtualizujete. Registrace je samozřejmě určena i pro úplně nové zákazníky.

Proč ke změně musí dojít?

Důvodem byla potřeba vyššího zabezpečení a delší životnosti stávajícího nosiče tedy Městské karty. Ta je typu Mifare standard, který je dnes již bezpečnostně prolomený. Další HW ve vozech byl také již na hraně životnosti.

Co konkrétně přináší nový odbavovací systém?

Digitalizace navíc přinesla možnost platit přímo bankovní kartou ve všech vozech. V novém e-shopu mají cestující řadu moderních funkcí jako třeba historii jízdenek nebo možnost propojených účtů, které ocení zejména rodiče. Nově může nosičem i časové jízdenky být bankovní karta, platební karta v mobilu, v hodinkách, QR kód nebo virtualizovaná Městská karta.

Co znamená vypnutí stávajícího e-shopu pro platné jízdné?

Vaše již zakoupené časové jízdenky nebo kredit zůstávají nadále v platnosti a můžete je používat ve vozidlech MHD. Bez změny také fungují tištěné jízdenky, sms jízdenky nebo platba platební kartou ve voze.

Kdy nejpozději si musím vytvořit registraci na novém e-shopu?

Jakmile budu potřebovat si zakoupit časové jízdné nebo mi dojde kredit po 17. červnu 2024. Registrace v novém e-shopu přenese stávajícím držitelům platné Městské karty všechny platné jízdenky a kredit.
 

Jak postupovat při registraci s platnou Městskou kartou

Co budete potřebovat?

Váš e-mail (může být stejný, který je nyní používán na stávajícím e-shopu)
Vaši platnou Městskou kartu
Fotografii v digitální podobě, kterou nahrajete během registrace

Jaký je postup

1. Otevřete si v internetovém prohlížeči adresu https://dpmhk.qrbus.me/account/registration
*Pokud registraci budete provádět na mobilu nebo tabletu je třeba následně kliknout dole na ikonu Profil a po té na Zaregistrovat se
 
2. Zvolte možnost „Mám stávající Městskou kartu“
 
3. Vyplňte požadované údaje a nahrajte fotografii
*Detailní postup registrace naleznete na podstránce našeho webu
 
4. Vaše platné jízdenky a kredit se automaticky přenesou na nový účet
*Pokud provádíte registraci jako zákazník, který nemá Městskou kartu je postup velmi podobný. Formulář bude vyžadovat jen několik dalších údajů navíc.
 

Speciální telefonická linka k nové registraci pro seniory

Pokud máte k registraci dotazy nebo nedisponujete vybavením pro registraci, neváhejte se obrátit na naši speciální telefonickou linku 495 089 555, která je k dispozici každý všední den od 7:00 do 16:30 a je určena především pro seniory.
 
Pro ostatní jsou zde k dispozici naše zákaznická centra.
 

Časté dotazy

Je možné i nadále platit platební kartou ve voze, hotově u řidiče nebo přes sms jízdenku?
 
Ano tyto možnosti nákupu jízdenek zůstávají v platnosti a není k nim potřeba mít registraci.
 
Mám na své Městské kartě aktuálně zaplacenou roční jízdenku. Platí mi dál? Kdy se musím registrovat?
 
Ano platí. V tuto chvíli není třeba registraci realizovat. To bude potřeba až ve chvíli, kdy roční jízdenka vyprší a bude potřeba zakoupit novou časovou jízdenku.
 
Je možné na starém e-shopu po 17. červnu 2024 dál nakupovat časové jízdenky?
 
Ne toto od 17. června již možné není.